Byens bortgjemte (og ikke fullt så bortgjemte) perler finner du raskt med litt hjelp fra lokalbefolkningen. Vi har spurt fire folk fra Oslo som kjenner byen inn og ut om å gi deg sine beste tips til mat, kultur og ildsjeler i Oslo.
Dana Jdid er grunnlegger av Baba Bar
I tillegg til å være en nightlife baddie, driver Dana den skeive baren og nattklubben Baba Bar og er godt over gjennomsnittet opptatt av å bygge community.
Foto: Ali Hamza / Blikk
Hvor går du når du trenger å føle deg inkludert og full av kjærlighet i Oslo?
For mat så går jeg til Jamals Falafel, og for alt annet: Definitivt Baba Bar, og enda mer definitivt til Oslo World musikkfestival!
Løft frem noen som har gjort noe viktig eller bra for byen vår!
Perosh Qader, aka “Queer Baba”, som er grunnlegger av Bad Habits Oslo. Det er et interdisiplinært klubbkonsept som baserer seg på ulike kunstformer kuratert på ett og samme dansegulv.
Hvis du var ordfører i Oslo for en dag, hva ville du bestemt?
Da hadde jeg gått inn for å fremme et lovforslag til støtte for grasrotbedrifter, spesielt på Grønland, slik at de kan blomstre. Det finnes mange ressurssterke og innovative mennesker i byen vår, og vi må styrke og støtte dem!
Lyst på gode tips til uavhengige og unike steder i Oslo? Skaff deg Lysløypa 2026! Boken gir deg rabatter til utvalgte steder. Tenk globalt, handle lokalt!
Les Noman Mubashir (journalist og programleder) sine beste tips til Oslos skjulte perler her!
Les Nora Kirkvold Sæter (frilansjournalist, kommunikasjonskvinne og Lysløypa-skribent) sine beste tips til Oslos skjulte perler her!
Les Bard Yden (festivalleder og programansvarlig for Oslo/Fusion ) sine beste tips til Oslos skjulte perler her!